Feliratozás:
angol (english), német, lengyel, svéd, görög, holland, finn, magyar, cseh, dán, héber, izlandi, norvég, bolgár, török, hindi, horvát, arab
Képarány:
2.35:1
Extra:
werkfilm önálló zenei hangsáv
Jeanne d'Arc történetét ismerjük mindannyian. Legalábbis nagyvonalakban. Besson rendezéséből sem tudunk meg sok újat a történetről - mit is tudhatnánk? - hacsak azt nem, mi játszódhatott le Jeanne képzeletében, illetve látomásaiban.
A történet 1420-ban kezdődik. V. Henrik, Anglia és VI. Károly, Franciaország uralkodója közötti egyezmény alapján a Francia Birodalom a király halála után Angliára száll. Arra senki nem számított ezen egyezség során, hogy a két király szinte egyidőben hal meg és Anglia újdonsült uralkodója VI. Henrik lesz, aki csupán néhány hónapos. VII. Károly ezt nem nézte jó szemmel. Felbontotta az egyezményt az angolokkal, akik szövetkezve a burgundiaiakkal lerohanták Franciaországot. VII. Károly Chinon-ban keres menedéket és vár arra, hogy annak rendje és módja szerint végre megkoronázzák. Jeanne d'Arc (Milla Jovovich) híre hozzá is eljut, de a tanácsosai közül senki nem hisz a lány erejében. Végül a helyzet annyira aggasztóvá válik, hogy a király kénytelen fogadni a fiatal küldöttet.
Jeanne meggyőződésesen vallásos volt, minden szabadidejét a templomban töltötte. Egy nap az angolok támadása során végignézte, hogyan ölik meg családját, és ez az élmény egy életre meghatározta további sorsát. Látomásaiban Istennel értekezett és aztán próbálta betartani az akkor kapott instrukciókat. A franciákat több csatában bátran vezette, annak ellenére, hogy a harcművészethez egyáltalán nem is értett.
Luc Besson feldolgozása egy kicsit megkérdőjelezi a monda hitelességét, és egy másik, egészen "földi" verziót enged sejtetni a történetben. A jelmezek jók, az arcok és a hősök is. A főszereplő-választás viszont ellentétes véleményeket is felkorbácsolt. Besson az Ötödik elemben elért sikereiért (és talán azért, mert az életben is olyan jól megvoltak) Milla Jovovich-ra osztotta a lány szerepét. Hogy ez jó választás volt-e, azt mindenki döntse el magában. Mindenesetre sajnálatos, hogy az eddigi feldolgozások nem kerültek kiadásra a magyarországi videópiacon, pedig jó lenne összehasonlítani ezeket.